do administrace upravit tuto stránku
Nabídka nemovitostí Komerční prostory Komerční prostory, 584m², Olomouc, Nová Ulice, U stadiónu
Prodej Komerční prostory
Olomouc – Nová Ulice 584 m2
Cena na dotaz
včetně provize včetně právního servisu TIP: Spočítat hypotéku
Jaroslav Vojta
makléř
info@vojtareality.cz
+420 728 353 070
kontaktujte mě

Komerční nemovitost v blízkosti centra Olomouce

K prodeji si Vám dovolujeme nabídnout prostorný komerční objekt na ulici U Stadiónu, v blízkosti centra Olomouce. V této části města se protíná sportovní zóna zastoupená fotbalovým stadionem Sigmy Olomouc a areálem Dámského házenkářského klubu ZORA se zónou obytnou – ta je tvořena dvěma bloky bytových domů.

Objekt je cihlový a má dvě nadzemní podlaží. Půdorysný tvar objektu je do L, přičemž hlavní část představuje dvoupodlažní trakt ve tvaru obdélníku, přístavek je pouze jednopodlažní. Půdorysné rozměry objektu jsou: hlavní část 27,15 x 10,72 m, přístavek 12,08 x 9,08 m.

Prostory byly využívány pro sportovní aktivity a jako restaurace, součástí nemovitosti je také přízemní byt o dispozici 3+1. V současnosti je budova v dobrém stavebně technickém stavu. Rekonstrukci objektu je za určitých podmínek možné provést ve formě nadstavby objektu o další nadzemní podlaží. Dle Předprojektové přípravy z roku 2017 by bylo rovněž proveditelné zbourání současného objektu a vybudování moderních multifunkčních prostor. Urbanistickým záměrem předložené studie je sjednocení a regenerace v současnosti roztříštěného území, které je dehonestováno řadou „odumřelých“ nefunkčních prvků.

Základním prvkem urbanistického řešení je víceúčelový objekt nové tribuny. Tato nová hmota bude tribunou pouze zčásti, a to v parametrech, které odpovídají současným provozním požadavkům. Po stránce urbanistického řešení bude „tribuna“ novým atraktivním veřejným prostranstvím. Toto sezení podél hřiště bude doplněno o plochy zeleně. Na ploše bude také umístěno venkovní posezení před restaurací a v jeho sousedství hrací plocha pro malé děti. Nová pochozí plocha bude v jedné vodorovné úrovni a bude tvořit nástupní prostor nejen pro stávající objekt házenkářského klubu, ale také pro nový dům, jenž bude vybudován na půdorysu původní zástavby. Také je odtud navrženo nové schodiště spojující tribunu s házenkářským hřištěm.

Hlavní hmota nové budovy je navržena v půdorysné stopě stávajícího objektu. Stavba má 6 plných nadzemních podlaží a jedno uskočené poloviční patro. Až na přízemí, kde se nachází provozní zázemí domu a restaurace, bude tento objekt sloužit pro bydlení.  Zmíněné půdorysy jsou doplněny o částečně podzemní patro, kde je plánováno parkování a technické zázemí domu. Pozemek mezi touto vertikální hmotou a sousedním bytovým domem je vyplněn dvoupodlažním horizontálním blokem posazeným na prosklené části probíhajícího parteru. Výškově tato partie navazuje na atiku obytného domu. Část této hmoty bude sloužit pro administrativu a část opět pro bydlení.

Pro podrobnější informace a domluvení prohlídky kontaktujte, prosím, makléře.

 

 

 

 

ObecOlomouc – Nová Ulice
UliceU stadiónu
VlastnictvíOsobní
Plocha užitná584m2
Plocha pozemku488m2
Počet podlaží2
Stavdobrý
Budovacihlová
Typ domupatrový
Poloha objektusamostatný
Zástavbaobchod+obytná
PENBG (nedodán)
Parkováníano
zobrazit podrobnosti
Komunikaceasfaltová
Vodadálkový vodovod
Elektřina ano 230V 400V
Plynplynovod
Odpadveřejná kanaliz.
Topeníústřední plynové
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus

Vybrané nabídky

Prodej rodinného domu 6+kk, Velký Týnec

Prodej Domy

Pronájem, Byty 4+kk, 94m2 – Olomouc – Hejčín

Pronájem Byty

Prodej, Rodinné domy, 564 m² – Olomouc – Chomoutov

Prodej Domy
+420 728 353 070
info@vojtareality.cz